1 % podatku – to nic nie kosztuje

Przekazując ten 1% na rzecz Fundacji Radia Zet pomagasz najbardziej potrzebującym!

Komu pomagamy?

Zdrowie to wartość najważniejsza, którą wymieniamy w pierwszej kolejności kiedy nadarza się okazja do składania życzeń. O tym jak jest ważne często uświadamiamy sobie dopiero wtedy, kiedy choroba dotyka nas lub naszych bliskich. Dlatego Fundacja Radia Zet pomaga osobom chorym, niepełnosprawnym w leczeniu i rehabilitacji.

W szczególności wspieramy dzieci, bo żywimy przekonanie, że naszym obowiązkiem jako dorosłych jest dać im poczucie bezpieczeństwa, które podczas walki z niepełnosprawnością lub przewlekłą chorobą może być bardzo kruche.

dzieci-kolaz23

Pomagamy dzieciom takim jak ta uśmiechnięta piątka. Każde z nich wygląda na zdrowe, ale to tylko pozory. Za każdym z naszych Podopiecznych kryje się inna historia. To opowieści pełne cierpienia i wysiłku poświęconego na to, by być jak rówieśnicy. To  opowieści o małych ludziach, którzy potrafią pięknie żyć – cieszyć się z najmniejszych sukcesów, czerpać motywację i mieć wiarę. Wiarę w to, że będzie dobrze, że ich trudna codzienność będzie kiedyś inna.

Mikołaj urodził się z wadą serca i dopiero po miesiącu walki o życie trafił w ramiona swojej mamy. Marcelina cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, a jej pierwszym domem był szpital gdzie spędziła kilka miesięcy życia. Wojtek z zespołem Downa mierzący się każdego dnia ze swoimi ograniczeniami i barierami związanymi z niepełnosprawnością. Antosia, która nie widzi niczego poza otaczającą ją ciemnością, nie zdająca sobie sprawy z tego, że poza nią istnieje kolorowy świat. Aleksander toczący walkę z osłabionym napięciem mięśniowym i wadą serca, po to, by normalnie funkcjonować. Te dzieci łączą godziny poświęcone na specjalistyczną rehabilitację z fizjoterapeutami, ćwiczenia w domu, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

Zajmujemy się także wspieraniem ośrodków medycznych poprzez zakup wyposażenia niezbędnego do ich funkcjonowania. W ubiegłym roku udało nam się zakupić sprzęt do instytucji w całej Polce. Podarowaliśmy tym placówkom m. in. specjalistyczne łóżka, respirator, defibrylator, kardiomonitory czy aparaturę do rehabilitacji i terapii pacjentów.

Jak działa 1% podatku?

1% twojego podatku to nie jest darowizna ani ulga. To jedna setna podatku dochodowego należąca się Skarbowi Państwa, ale o której my podatnicy możemy zadecydować.

Kto może przekazać 1% podatku?

1% podatku dochodowego na rzecz OPP może przekazać tylko osoba fizyczna rozliczająca się w Polsce za pośrednictwem Urzędu Skarbowego, czyli podatnik:

• podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej – 19% stawki podatku,
  • emeryt.

Twój 1% może wiele zmienić! Wypełniając w zeznaniu podatkowym te kilka pól więcej pomagasz! Wystarczy, że wpiszesz KRS Fundacji Radia Zet 0000127204.